Projekt Ovoce, zelenina a mléko do škol

Naše škola je dlouhodobě zapojena do projektu “ Ovoce, zelenina a mléko do škol „. Žáci dostávají pravidelně zdarma ovoce, zeleninu, mléko a neochucené mléčné výrobky. Cílem projektu je vytvářet zdravé stravovací návyky u dětí, trvale zvýšit konzumaci ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků, a tím předcházet rozvoji onemocnění spojených se špatnými stravovacími návyky (obezita, vysoký krevní tlak, vysoká hladina cholesterolu a podobně). Také podporovat znalosti o zdravých stravovacích návycích.

Tento týden měli žáci 1. stupně možnost dozvědět se zajímavosti o mangu, avokádu, granátovém jablku a kiwi. Dozvěděli se, kde dané ovoce roste, jak vypadá a v neposlední řadě i jak chutná. Někteří byli při ochutnávce opatrní, protože dané ovoce jedli poprvé. Nakonec přeci jen zvítězila zvědavost a na ovoci si pochutnali : ).