Noc s Andersenem

Ve čtvrtek 30. 3. 2023 se na naší škole opět uskutečnila pohádková noc, tentokrát na téma Helena Zmatlíková. V 18 hodin se otevřely školní dveře a nadšené děti utíkaly do svých tříd, kde si nachystaly vše potřebné na spaní. Jelikož nám počasí nepřálo, špekáčky ohřály v hrnci paní učitelky. Po večeři jsme se všichni sešli na školních schodech a paní učitelky děti seznámily s večerním programem. Podle barev se rozdělily do tří skupin. Na prvním stanovišti čekalo děti čtení z knížky Děti z Bullerbynu a seznámení s ilustrátorkou knížky Helenou Zmatlíkovou. Na dalším stanovišti zhlédly ukázku z knížky zaměřenou na Velikonoce a vytvořily si zápichy v podobě kraslic, zajíčků a slepiček. Poslední stanoviště bylo soutěžní – hra RISKUJ. Každá skupinka si vytvořila svůj plakát a na konci programu jsme společně vše vyhodnotili. A nebyla by to pohádková noc, kdyby nečekalo na děti malé překvapení. Ráno pod polštářem ležela pohlednice od pana Andersena 🙂 !

Tak a letošní Noc s panem Andersenem je za námi a my se už moc těšíme na příští rok. Jaké asi bude téma? 🙂