Noc s Andersenem

Po dvouleté pauze proběhla opět na naší škole pohádková noc. Letošních témat bylo několik, my si vybrali Josefa Ladu – známého českého spisovatele a ilustrátora, od jehož narození uplynulo 135 let. V 18 hodin se otevřely školní dveře a natěšené děti vběhly do šaten a následně do svých tříd. Po večeři jsme se všichni sešli na schodišti, kde paní učitelky děti přivítaly a seznámily s programem. Následovalo rozdělení do 5 skupinek. V první skupince si děti zahrály šipkovanou, kde plnily zajímavé úkoly, které se týkaly slavného dánského pohádkáře H. CH. Andersena a po splnění úkolů napsaly spisovateli osobní vzkaz. Druhé stanoviště byla čtenářská dílna, kde si děti přečetly pohádku o Kocouru Mikešovi. Třetí stanoviště byla výtvarná dílna, kde děti kreslily kocoura Mikeše. U čtvrtého stanoviště se děti dozvěděly spoustu zajímavostí o Dánsku a u pátého stanoviště si v soutěži RISKUJ prověřily své znalosti. Po skončení aktivit následovala napínavá stezka odvahy, kterou zvládli pouze ti nejodvážnější. Pohádková noc se blížila ke konci, děti se spoustou zážitků ulehly do svých spacáků a paní učitelky jim na dobrou noc přečetly pohádku. Některé děti byly tak unavené, že usnuly hned, jiným se to podařilo až v pozdních hodinách :).