Dopravní hřiště ( 4. ročník )

Ve čtvrtek 9.6. navštívili čtvrťáci dopravní hřiště v Miroslavi. V průběhu dopoledne si prošli výcvikem, který má zvýšit jejich bezpečnost při pohybu na veřejných komunikacích.

Nejprve jsme v učebně absolvovali teoretickou přípravu. Od lektora jsme dostali velkou pochvalu, že jsme poznali všechny dopravní značky. Následovaly virtuální ukázky různých dopravních situací s řádným výkladem.

Nejvíce jsme se samozřejmě těšili na část praktickou. Byly nám přiděleny různé dopravní prostředky – kola, koloběžky a šlapací autíčka. Na všech jsme se s nadšením postupně vystřídali a s větším či menším úspěchem zakoušeli jízdu na cvičných komunikacích s reálným dopravním značením. Zpočátku se nám příliš nedařilo – nových informací bylo opravdu hodně, ale po třech hodinách poctivého snažení jsme udělali velký pokrok. Motivací nám byla slíbená odměna pro nejlepší „řidiče“: pan lektor nám rozdal kartičky, na které jsme při dopravním přestupku dostávali trestné body. Nejslabším výsledkem bylo 6 trestných bodů, nejlepším pak 1 trestný bod.

Z Miroslavi jsme odjížděli velice spokojení, i když notně unavení. Máme slíbeno, že pokud absolvujeme tento výcvik ještě na podzim (ideální jsou prý dvě návštěvy), ti, kteří budou neméně chybovat, obdrží opravdový řidičský průkaz cyklisty.