Noc s Andersenem 2016 – 2

Letošní Noc s Andersenem proběhla první dubnový víkend a rozhodli jsme se ji věnovat Zdeňku Svěrákovi, který v březnu  oslavil 80. narozeniny. Zdeněk Svěrák se podílí na spoustě krásných českých pohádek a písničkách, které skládá pro děti spolu  s Jaroslavem Uhlířem.

Strávit noc ve škole se opět rozhodly skoro všechny děti z prvního stupně naší školy. Tuto čtenářskou slavnost jsme zahájili na školním dvoře u táboráku, kde jsme si k večeři opekli špekáčky, společně jsme se rozloučili  s rodiči a odebrali jsme se do školy, kde jsme si na zdárný průběh večera zazpívali známou písničku Není nutno. Pak už nás čekala stanoviště s různými úkoly, kvízy, poslechem i čtením a na závěr před spaním,  se ti nejodvážnější z dětí  vydaly temným schodištěm a chodbou k tajemné osobě, kde musely zodpovědět hádanky. Na dobrou noc shlédly děti pohádku a nebo usínaly s oblíbenou knížku, kterou si každý přinesl z domova. Ráno bylo coby dup a po snídani jsme se všichni rozcházeli do svých domovů, troufám si říci spokojení a  bohatší o nové vědomosti a zážitek .

zsvemyslice.rajce.idnes.cz/Noc_s_Andersenem