Lipka očima žáků

Lipka

Lipka se mi líbila moc, moc a moc.Byla jsem na programu  jak se peče chléb.Dělali jsme různé tvary chleba. Mlátili jsme také obilí a docela nám to šlo,museli jsme zpívat básničku a na každou slabiku jsme mlátili.Nasmáli jsme se.

Lucie Benáková

Ve středu 27.2.2013 jela naše třída do Brna, kde navštívila centrum Lipka. Dozvěděl a naučil jsem se tam spoustu nových věcí. Moc se mi tam líbilo – obzvlášť jak jsme pekli chleba. Věřím a budu moc rád, když se tam zas někdy vypravíme.

Martin Holý, 2. třída

Ve středu 27.2. 2013 jsme jeli na Lipku do Brna na pořad „Jak se peče chléb“.Jela první,druhá a třetí třída.Čtvrtá a pátá jela do Planetária.Lipkou nás provázely Pája a Zuzka.Zaujalo mě to, jak se pekl chléb.Také se mi líbilo mlácení cepem.Na konec jsme se dívali na film o pekárně,kde upečou za den 40 chlebů. Pak jsme jeli do školy a ze školy jsme šli s bráchem domů a doma jsem mamince a tatínkovi o všem vyprávěla.

Linda Pelajová

Ve středu 27.2.února jsme jeli se školou do Brna do Lipky. Nejvice se mi libilo jak jsme skládaly obrázky jak se peče chleba tak jsme si hladily kraliky,mlatili obili cepem.A jak jsme pekly chleba.

Jana Veselá

Na Lipce jsme se nejdříve podívali na pohádku,která pojednávala o kuchaři který byl nespokojený s bramborami které byli špinavé.Díky nim odletělo všechno jídlo na pole.Kuchař poprosil vítr a jídlo se mu opět vrátilo.Nejvíc se mi líbilo pečení chleba a ve skupinkách jsme seřazovali obrásky k sobě.Sama jsem s těsta vytvořila šneka,který mi moc chutnal.

Lipka se mi líbila, nejvíc se mi líbilo jak jsme jedli chleba. Ještě se mi líbila pohádka O namyšleném kuchaři a větříčku a jízda autobusem, jak jsme  si s Dádem povídali.

Honza Stix

Ve středu 27.2 jsme jeli do Lipky.Na programu jsme měli pečení chleba.Když jsme přijeli na místo tak jsme se šli převléct. Jak jsme se převlíkli tak jsme šli do místnosti a tam jsme si povídali jak se tam pracuje. Potom nám zahráli loutkové divadlo. Vyprávěli nám jak se dřív mlátilo obilí a jak vzniknou kvasnice. Potom každý dostal kousek těsta a mohl si vyrobit co chtěl. Já jsem například vyrobil chlebový preclík. Pak jsme si pouštěli film o pečení chleba. Zjistil jsem, že je pečení chleba fuška. Moc se mi tam líbilo a doufám, že tam za rok pojedeme znovu.

David Šnepfenberg

Ve středu 27.2. naše třída i s paní učitelkou jela do Brna na exkurzi do Lipky, abychom se podívali a vyzkoušeli si, jak se dělá chléb.
Než jsme šli něco dělat jedna paní nám zahrála s maňáskem divadýlko o kuchaři. Pak jsme skládali obrázky a povídali si o tom, jak se dřív mlátilo obilí………..

Kája Pokorný

Ve středu 27.2.2013 jsme byli na Lipce.Byl to pro mě velký zážitek a moc se mi tam líbilo  pečení chleba. Byla to legrace.Mlátili jsme obilí cepem , viděli jsme video z Jevišovické pekárny a  hladili  jsme  si králíčky.

Simča Pachlová

Bylo 27.2. jeli jsme do Lipky. Líbilo se mi jak jsem si hladil zajíčky a díval na kobylky ani se nehýbali byli jako mrtví. Ale jinak se mě líbila pohádka i vaření. Nejvíc se mi líbilo mlácení do obilí, byla to dobrá zábava.

Daniel Kudláček, 2 třída.

Výlet na Lipku byl zajímavý .Učili jsme se péct chléb .A jak se postaru mlátilo obilí. Zkoušeli jsme mlátit cepem .Viděli jsme jak se peče chléb ve velkém. Nejvíce se mi líbilo pečeni chlebových  bochánku.