Školní bufet

Od letošního školního roku je  na naší škole nově otevřen ŠKOLNÍ BUFET, který vznikl na žádost školního parlamentu.

Otevírací doba je o velké přestávce,tj. od 9.25 do 9:40 hod.

Provozují jej sami žáci po jednotlivých třídách. Formou prodeje se během jednoho měsíce postupně  seznamují s podnikatelskou činností. Každá třída si vybírá a nakupuje zboží dle svého vlastního výběru. Jako první se role prodavačů ujala  5. třída.

Držíme palce a přejeme hodně úspěchů.

A co na to říkají samotní prodejci?

A zase je tu škola. Máme novou paní řiditelku a plno nových nápadů. Jedním z nich je zavést ve škole ,,školní bufet. Prodávají se dobroty pro naše,, mlsné jazýčky“, ale i něco pro naše vyučující. Kromě prvňáků se v prodeji střídají ostatní třídy po měsíci. Začínáme my, pátá třída. Vše už vypuklo a to v dolním patře školy, kde se my, žáci každý den střídáme. Vklad byl 150Kč na žáka, které po měsíc i dostaneme zpět i s výdělkem,pokud budeme dobře počítat. Myslím, že je to dobrý nápad, protože si tak zkoušíme takové malé podnikání. Naučíme se také zacházet s penězi.

Doufám, že školní bufet se ujme a jeho provoz vydrží co nejdéle.

Jakub Krška

Školní  bufet  se mi líbí. Máme  tam  široký výběr sladkostí  a různé pití. Bufet vznikl na žádost školního  parlamentu ZŠ Vémyslice. V současné době ho obsluhují žáci 5tř., o  velké přestávce. Už jsem v bufetu prodával  a moc se mi to líbilo.

Moc mě baví obsluhovat své spolužáky.

Jiří Sobotka

Školní bufet je výborná věc. Jestliže si žák zapomene pití, může je  u nás koupit podle  vlastního výběru.

Dominika Hitlová

Myslím si, že to byl dobrý nápad. Všechny nás to prodávání baví a doufám, že si i nějaké peníze vyděláme třeba na pěkný školní výlet.

Moc bychom si všichni přáli, aby bylo naše společné podnikání úspěšné.

Jarda Nunvář

Myslím  si, že  všechna  jídla  jsou  levná.

Vojtěch Janda

Více zde: https://zsvemyslice.webnode.cz/news/skolni-bufet1/