Římané a gladiátoři

V pondělí 18.1.2010 jsme opět na naší škole přivítali členy jedné ze skupin historického šermu již v pátém pokračování tématicky laděných výletů do minulosti. Po gotice, husitství, renesanci a třicetileté válce se žáci ocitli v době císařského Říma, aby se seznámili s tehdejší společností, řízením impéria, stavem tehdejší armády a v neposlední řadě i s gladiátory a jejich bojovým uměním. Jako vždy byli mnozí i aktivně zapojeni do programu. Kdo si myslí, že postavit takovou želvu, snad nejznámější z mnoha římských bojových formací, je jednoduché, se velice mýlí a řada dětí se při tom notně zapotila. Vyzkoušeli si i vytvoření lávky z legionářských štítů na dobývání hradeb, zblízka si prohlédli i funkční repliky legionářských i gladiátorských zbraní.