Noc s Andersenem

Pohádková Noc s Andersenem začíná na naší škole v pátek 26. 3. 2010 v 18.00 hod. a končí v sobotu 27. 3. 2010 v 8.00 hod.

Noc s Andersenem

26.3.2010 v 18:00 jsme se sešli na školním dvoře. Zde na nás čekalo připravené ohniště, které se chovalo trochu pohádkově. Plápolající oheň střídal hustý a smradlavý dým. Přesto jsme špekáčky všichni úspěšně opekli a vítězoslavně snědli. Nastala doba přesunu do naší nové noclehárny-školy.  Paní učitelka Drahozalová uvázla v koloně automobilů, ale pohádkář Andersen nám ji vysvobodil, takže přece jenom přijela. Jako správní kamarádi, jsme šli pomoci první třídě nachystat jejich nové postýlky.

Pak jsme se přesunuli do třídy paní učitelky Dvořákové, kde se losovalo rozdělení do skupin.Každá skupina plnila tři úkoly.Jedním z nich, byla četba pohádky H. Ch. Andersena Císařovy nové šaty.  Když jsme příběh dočetli, pustila nám paní učitelka film Mama Mia. Jako překvapení nás čekala stezka odvahy.

Pak už honem vyčistit zuby, obléci si pyžamo a rychle do svého spacáku. I když jsme byli unaveni, spát se nám stále nechtělo.

Bylo to moc prima a těším se na další ročník.

Jan Holý

Noc s Andersenem byla velmi zábavná. Nejvíce se mi líbila stezka odvahy a hledání pokladu. Vůbec jsem se nenudila, užili jsme si legraci a zábavu. Dozvěděli jsme se o H.CH.Andersonovi plno zajímavostí, jako třeba, že by mu dnes bylo 205 let a další. Malovali jsme obrázek mořské panny a princezny na hrášku. Četli jsme si pohádky a dělali jsme testy, jak je dobře známe. Hodně jsme si povídali a potom jsme šli spát. Druhý den ráno jsem doma všechno povykládala  rodičům i babičce a dědovi a šla jsem zase spát  ještě plná dojmů a zážitků. Vzbudila jsem se až před večeří.

Adélka Jirásková

Noc s Andersenem jsme začali moc krásně – táborákem.Všichni jsme si opekli párek a tím jsme měli večeři za sebou. Pak jsme se rozdělili na tři skupinky.Ta moje šla nejdřív na áčkovanou a potom malovat.Později si pro nás paní učitelka Dvořáková připravila krásnou prezentaci o pohádkách na interaktivní tabuli.Zbylo nám ještě trochu času, takže jsme si pustili nádherný film Mamma mia.

A pak to přišlo.Ztezka odvahy.Když jsem se pokoušela jít na ztezku odvahy poprvé a sama, moc mi to nevyšlo.Na konci stezky odvahy jsem šla ještě jednou, ale tentokrát s Míšou a Terkou. Spolu už jsme to zvládly.

A rychle se zabalit do deky a spát.Ráno,když jsem se probudila, byla mi trochu zima, ale zahřál mě čaj a bábovka od paní učitelky Jandové.A hurá zase domů!Moc by mě potěšilo, kdybychom  se i mi páťáci příšťí rok mohli zúčastnit noci s Andersenem znovu.

Klára Vepřeková