Kometáře žáků k Lyře

….. Letos proběhl již 11. ročník, v němž soutěžil rekordní počet zpěváků. Mým favoritem byl Martin Novák z Gymnázia v M.Krumlově.

Jan Holý 4.tř.

…. Na Lyře se mi to moc líbilo, trochu nám zalehly uši, ale to nevadí. Už se těším na další ročník.

Jarda Nunvář 4.tř.

…. Na Lyře se mi nejvíc líbil Aleš Pelaj s písní „ V pekle sudy válej“ od skupiny Kabát.

Otto Gruna 4.tř.

…Lyra byla úžasná. Nejlepší byl konec. Zpívala totiž naše paní učitelka s ostatními loňskými finalisty. Naše paní učitelka je výjimečná, že vymyslela takovouhle dobrou Lyru.

Hedvika Kupská 4.tř.

Kdo shlédnul Lyru 2009, mi musí dát za pravdu, jak vydařený koncert to byl. Mnoho loňských finalistů Vémyslické Lyry i jejich rodičů vůbec netušilo, že je něco tak velkého čeká. Měla jsem možnost sledovat počáteční přípravy až k finálovému večeru.
První setkání proběhlo na Základní škole Vémyslice s pohodovou a usměvavou paní uč. Drahozalovou. Poté několik zkoušek s kapelou Dreams, kde se zpěváci stávali sebejistější. Zábavné natáčení medailonků o zpěvácích panem Sklenářem. Ze všeho jsem měla dobrý pocit, ale úterní finálový večer v Krumlově předčil mé očekávání. Skvělá režie, hudba, osvětlení, medailonky, výkony zpěváků a bezvadné publikum.To jak velký nadšenec hudby a zpěvu paní uč.Drahozalová je, nám dokázala svým zpěvem při závěrečné písni s loňskými finalisty.
Všem zúčastněným to něco dalo, zpěvákům celoživotní zážitky, publiku příjemný večer a organizátorům, že má smysl pokračovat.
Velký dík všem, kteří máte stále chuť a tolik elánu pracovat ve volném
čase s našimi dětmi.

Děkuji Petra Maxerová