ZEMĚDĚLSKÁ OLYMPIÁDA

Zájemci z řad žáků 2.stupně se před koncem roku 2019 v hodině zeměpisu zapojili do ZEMĚDĚLSKÉ OLYMPIÁDY, které se zúčastnilo 125 žáků ze základních škol.

Úspěšní řešitelé z naší školy, kteří se umístili na 1. – 53. místě jsou tímto současně zváni do regionálního kola soutěže, které se uskuteční ve čtvrtek 6. února 2020 v areálu Agro školy v Pozďatíně .
Regionální kolo bude strukturováno do teoretické a praktické části. Součástí teoretické části bude řešení kontrolního testu, v rámci praktické části se budou provádět poznávací aktivity (rostliny, zvířata, zemědělská technika) a jednoduché experimenty. Tématy regionálního kola stále zůstávají především obilniny, dojný skot, kyslík a ekonomika podniku.
Naši školu budou reprezentovat a obsadili 11.místo Ondřej Pokorný, 13.místo Martin Holý, 14. místo Kateřina Hejlková, 15.-16. místo Petr Hobza a Lukáš Zoufalý, 19. místo David Šnepfenberg, 24.- 25. místo Martin Rybníček a Vít Matějka.
Dále se do soutěže zapojili i žáci z 6. ročníku Daniel Libošvár (108. místo) a Matěj Mandelík (124.místo). Všem žákům děkujeme za aktivní přístup,děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k postupu do regionální soutěže. Přejeme hodně  úspěchů v dalším kole.