Zážitky ze školy v přírodě

Dne 23. 5. 2016 jsme se školou jeli na Školu v přírodě do Domašova nad Bystřicí.
Když jsme dojeli, přivítali nás příjemní lidé, a to lektoři z Brněnské Lipky. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. První skupina byli prvňáci a druháci a druhá skupina třeťáci, čtvrťáci a páťáci. Naším vedoucím byl Peťan, který si nás rozdělil ještě na menší skupiny, já jsem byla HRUŠKA. Vedoucím druhé skupiny byla Lucka. Janča, pomocnice lektorů, se převlékala za různé postavy.
My jsme se jmenovali NÁMOŘNÍCI. Měli jsme i vlastní píseň,, NÁMOŘNICKOU“. Na škole v přírodě  byla možnost zažít různá dobrodružství. Tak např. učili jsme se veslovat, vyrábět talisman, kvízy o bylinách a navštěvovali jsme různé ostrovy. Jako první ostrov jsme navštívili Alchymistický ostrov a za splnění úkolů  nám majitel dal papouščí vejce, ve kterém byla ukrytá šifra- tyhle vejce jsme sbírali po celý pobyt. Také jsme sbírali kusy map.
Jako druhý ostrov jsme navštívili Ostrov Špičák, který byl moc super.
Předposlední zastávkou byl Ostrov Věčné žízně s majitelem Panděrem. Tenhle úkol jsme plnili venku, protože to byl celodenní výlet. Naším úkolem bylo sebrat Panděrovi co nejvíce plat cigaret a krabic rumu.Když nás Panděro chytil, tak jsme čekali na záchrannou posádku, která nás vysvobodila. I zde se vejce i mapa našly.
Venku jsme se proměnili v opilce a plnili jsme úkoly s jeho nevýhodami, také jsme se dozvěděli, co obsahují cigarety.
Naší poslední zastávkou byl Ostrov domorodce. Podle jeho stop jsme k němu došli a přišli jsme na to, že věci, které potřebujeme, mu musíme ukázat pantomimicky. Všechny věci jsme od domorodce dostali.
Pak jsme s Jančou dělali vajíčkovou pomazánku a polévku. Tohle se nám povedlo.
Poslední práce s lektory byla čtvrteční slavnostní večeře. Poté následovala malá diskotéka. Ta byla super, protože v židličkované jsem skončila čtvrtá. Pak byla  večerka.
Celý týden se také hodnotily pokoje. Na konci jsme mohli dostat diplomy. Náš pokoj diplom dostal.
Další den ráno, až jsme si zabalili kufry, měli jsme rozloučení s lektory a kuchařkou, která nám celý týden vařila. V pátek kolem 10-té hodiny jsme nasedli do autobusu a jeli domů. Doma nás přivítali rodiče.

ŠKOLA V PŘÍRODĚ BYLA SUPER, UŽILA JSEM SI JI.

Linda Pelajová

ŠKOLA V PŘÍRODĚ