Drakiáda

V pátek 16.10.2009 se na 1. stupni naší školy konala Školní drakiáda. Děti si přinesly draky nejrůznějších tvarů a barev. Po velké přestávce  jsme se společně vydali na kopec, kde byla vyhlášena soutěž o nejvytrvalejší draky. Podzimní obloha rázem ožila díky pestré směsici létajících draků – velkých, malých, veselých a barevných. I když foukal velmi silný vítr, radost dětí byla znát. Draci a dráčkové nám ukázali, že umí nejen vysoko létat, ale že jim není cizí ani letecká akrobacie (otočka, let střemhlav k zemi).  Zažili jsme i malé napětí, když se některým dětem draci utrhli a chtěli se vydat vlastní cestou. Naštěstí vše dobře dopadlo a draci „nezbedníci“ sami slétli na zem. Jiným drakům se ve výšce zase zalíbilo natolik, že bylo obtížné dostat je po skončení soutěže dolů na zem. Na závěr akce byl vyhlášen nejlepší drak letec a děti byly odměněny diplomem.

Co říci na závěr ? Užili jsme si krásné a zábavné dopoledne!