1. školní ples

Haló lidičky, už jste o tom slyšeli?

 

ZŠ Vémyslice otevřela dveře novotám v podání paní učitelky Jandové, která se rozhodla věnovat čas i své nebohé nervy žákům 8. a 9. třídy a uspořádat s nimi první školní ples na této škole.

Chuděra malá, dala se do těžkého boje plného pochyb ze stran školy i rodičů, ovšem zvládla to na jedničku a rozveselila tu vémyslickou školičku.

S požehnáním pana ředitele oslovila děti i jejich rodiče. A začalo krocení divé zvěře, jak by se dalo říct s nadsázkou o trénování naší pubertální mládeže. Klobouk dolů před krotitelkou, rozhodně bych s ní neměnila. Odvedla vynikající práci a vedla své tanečníky a tanečnice do velkého finále. Tady však potřebovala pomoc všech ostatních členů učitelského sboru.

A nastal den pravdy,19. 2. 2010  ve 20. 00 hod. se otevřela vémyslická sokolovna veřejnosti.

Nervozita by se tu dala krájet. Pan ředitel všechny přivítal na prvním školním plesu a poprosil svoje žáky o zahájení polonézou. To vám byla nádhera, když skupina Dreams spustila muziku a ze dveří vyšli mládenci a děvčata. Byla k vidění jemná elegance doplněná vhodnými účesy a doplňky, chlapci ladili kravatami v barvě šatů děvčat. Když to shrnu, prostě pastva pro oči i pro duši. Já se rozhlížela a málokteré oko zůstalo suché. Z očí maminek, tatínků, babiček, dědečků,strejdů i tetiček stékalo několik hrdých i dojatých slziček. Představte si, že ti naši malí dospělí paní učitelce Jandové na místo jejích dojatých slziček vyměnili úsměv a poděkování v podobě krásných i sladkých kytiček. Tanečníci pak na oplátku dostanou DVD se svým vystoupením..

Mezi prvním a druhým vystoupením byla možnost zakoupení lístků do tomboly, shlédnutí vystoupení  mažoretek. Mně se zamlouval tanec s rodiči, dokonce se našli i tací, co tančili se svými sourozenci.

Musím připomenout, že na tento ples se dostavilo i hodně žáků, co jsou již mimo ZŠ i několik let a podle toho jak se bavili, příští rok přijdou určitě znovu.

Nevím jak vy, ale já si to rozhodně nenechám ujít a vsaďte se, že nebudu sama.

Touto cestou bych ráda poděkovala celému učitelskému sboru, který tento ples organizoval a věřím, že se zde opět nastolila pěkná tradice.

J. a J. Horákovy