Školní akademie

Dne 19. června 2009 se v sokolovně ve Vémyslicích uskutečnila akce zvaná Školní akademie, kterou pořádaly všechny ročníky a kroužky naší školy. Dopoledne probíhala generální  zkouška plná scének,tanečků, pěveckých vystoupení, soutěží a reklam, na které už byla znát drobná nervozita.

Na vystoupení se přišli podívat rodiče, prarodiče, kamarádi žáků i občané okolních vesnic.
Zahájení si připravil pěvecký sbor s dvěma lidovými písněmi, pod vedením paní učitelky Drahozalové. Ukázali se nám budoucí fotbalisté a roztleskávačky, se zářivým úsměvem na pódium vyběhli malí, stříbrní kosmonauti s kyslíkovými bombami na zádech a změněným hlasem, který rozesmál celé obecenstvo.
K zamyšlení nás uvedla čtveřice temných bytostí tančících na hudbu známého zpěváka Michaela Jacksona.  Pěknou písničku od  Lucie Vondráčkové zazpívaly Vlaďka Šotnerová a Pavla Vespalcová a na píseň Heleny Vondráčkové zatančila děvčata z miniaerobiku. Mezi každým vystoupením se objevila známá reklama z televizní obrazovky, například Kofola, Schauma, anebo Bobika. Krásnou a veselou pohádku s názvem Spacenka  zahráli žáci  sedmé třídy. Televizními novinami TV Vana nás provedla paní Růžová a Rey Koranteng.
Pěvecký sbor při písni René, já a Rudolf odpaloval tenisové míčky do hlediště a ten, kdo je chytil, soutěžil v pořadu 5 proti 5ti, připraveném  devátou třídou. Společná píseň všech  účinkujících  s názvem ,,Nám se na tom světě líbí¨“uzavřela nádhernou podívanou  a diváci se rozcházeli domů se spokojeným úsměvem ve tvářích.
Myslím si, že se všichni velice dobře bavili, o čemž vypovídal bouřlivý a zasloužený  potlesk.